اسباب بازی 2

طرح شغلی تولید اسباب بازی word صفحات-39

نوع فایل:   word –                  تعداد صفحات : 39صفحه

تولید و بسته بندی اسباب بازی کودکان

 

اسباب بازی

صنعت اسباب بازی ؛ کسب وکاری فرهنگی و سودده!

صنعت اسباب بازی ؛ کسب وکاری فرهنگی و سودده!

صنعت تفریح و سرگرمی و اسباب بازی، دنیای شگرفی است؛ از سویی محصولات آن کالایی فرهنگی محسوب می شود. از سوی دیگر بسیار متنوع است؛ شما می توانید محصولات خانگی تولید کنید یا کارگاهی.

 شما می توانید ایده پردازی کرده و شخصیت های جدید بسازید و یا اینکه وارد حوزه روباتیک و کنترل هوشمند شده و اسباب بازی های جذاب بسازید. تولید بازی های فکری و معماها و کتاب های آموزشی هم دنیایی است سرشار از هیجان؛ هیجان خلق و نوآوری. امروز با مرور چند ایده و تجربه الهام بخش، شما را بیشتر با این حوزه آشنا خواهیم کرد.

1. تولید عروسک های کلیشه ای پارچه ای و پولیشی

زمان بروز رسانی حداقل 24 ساعت

دریافت طرح توجیهی   

دریافت طرح و سپس پرداخت وجه

.

بسته طلایی

.

❤️ ❤️❤️

.

سفارش طرح

2021-04-19T03:42:20+04:30

     ساده، کم هزینه و خانگی

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خراسان ، شما می توانید یک عروسک معمولی، مثل آدمک ها یا خرسی ها را با ابزار ساده و بعد از تهیه الگو بسازید. انجام این کار با رعایت استانداردها در خانه هم ممکن است. هزینه های اولیه هم کمتر از 2 میلیون تومان است؛ پارچه و پولیش و پشم شیشه، نخ و سوزن و چرخ خیاطی، کاغذ الگو و اجزای عروسک مثل چشم و پوزه (مثلا برای خرس).به جای طراحی، باید انرژی خود را صرف بازاریابی کنید: البته با توجه به وجود انواع مختلف این محصولات در بازار باید برای بازاریابی و فروش برنامه ای دقیق داشته باشید. اگر مقداری وقت صرف طراحی و شخصیت پردازی کنید و محصولی جدید و با هویت بسازید، قطعا هزینه های بازاریابی را کاهش می‌دهید.

2. تولید اسباب بازی های پلاستیکی

    هزینه بر اما سودده

اسباب بازی های پلاستیکی (اعم از عروسک ها، چرخ دار ها و سازه ها) عمدتا به روش تزریق پلاستیک ساخته می شوند. شما می توانید یک دستگاه تزریق را با هزینه 60 میلیون تومان تا چند صد میلیون تومان بخرید. 5 تا 20 میلیون تومان هم هزینه طراحی و ساخت قالب دارید. سرجمع اگر قطعه (اسباب بازی) شما کوچک باشد و یک دستگاه دسته دوم پیدا کنید با کمتر از 70 میلیون تومان می توانید دستگاه و قالب را بخرید. هزینه های کارگاه و برق و … هم به جای خود. البته به احتمال زیاد نیاز به چندین قالب (به خاطر قطعات مختلف اسباب بازی یا عروسک) خواهید داشت که هزینه ها را زیاد می‌کند. البته می توانید از ظرفیت خالی دستگاه های تزریق موجود استفاده کنید؛ قالب را بسازید و فرآیند تزریق هر قطعه را به آنها برون سپاری کنید.

3. اول، شخصیت پردازی، بعد تولید

    خلاقانه و جذاب اما پرریسک

دو ایده اول، صرفا تولیدی بودند؛ یعنی شما یک عروسک یا اسباب بازی متعارف را تولید می کنید و روانه بازار. اما حوزه های جذاب صنعت سرگرمی، ورای این ایده هاست. مثلا می توانید قبل ساخت انبوه یک عروسک، یک شخصیت بسازید و آن را پرورش دهید. درباره این شخصیت داستان و کتاب بنویسید و به عروسک بی جان خود هویت بدهید. مرحله بعد این است که با ساخت انیمیشن یا نمایش عروسکی، عروسک و شخصیتی که ساخته اید را معرفی کنید؛ اگر در این فرآیند موفق شوید ساخت و فروش عروسکتان بسیار آسان خواهد بود. تجربیات داخلی و خارجی در این حوزه بسیار زیاد است؛ از کلاه قرمزی و جناب خان تا دارا و سارا، محسن و زینب، آقای سیب زمینی، باربی و . . . . البته هزینه بالا ی فرآیند شخصیت پردازی و معرفی ریسک بالایی دارد و آنهایی را به مصاف می طلبد که عشق این کار باشند.

دانلود رایگان فایل pdf اسباب بازی – تحقیق

4. بازی های فکری

 اقتصاد را بازی کنید

اگر اهل فکر و طراحی و دانش هستید؛ حوزه اسباب بازی، ایده های جذاب دیگری هم برای شما دارد. بازی های فکری و معمایی به شدت رو به رشد هستند. از بازی های کارتی تا لگوها و جورچین ها؛ این بازی ها نیاز به طراحی دقیق دارند و می تواند یک محتوا یا داستان پشت سر خود داشته باشد یا در پی آموزش یک مسئله یا مفهوم به بازیگر باشد. مثلا بازی های ما می توانیم و مملکت داری از این دسته اند. کارآفر هم یک بازی جذاب کارتی است که رضا تنهایی، جوان خوش ذوق و اقتصادخوانده مشهدی ساخته است؛ بازی او مثل سایر بازی های کارتی، امتیازی و رقابتی است اما شما باید در فعالیت های اقتصادی و تولید با هم رقابت کنید.

بهروز کریمی از مسیر ساخت عروسک هایی جدید می گوید

      نخودی ها، وازیتون ها و تریتا در راه اند

بهروز جوان خوش ذوقی است که خانواده نخودی را طراحی کرده است. می گوید ایده اش را از نخود مشکل گشای امام رضا علیه السلام گرفته است. عروسک را به مهد کودک ها برده و بازخورد بچه هارا گرفته است.

حالا بعد از 2.5 سال که از طرح ایده نخودی ها می‌گذرد، در نمایش عروسکی که اخیرا برگزار کرده میزبان 4 هزار کودک بوده است. او به ما می گوید که در مرحله بعدی کتاب نخودی ها را خواهد نوشت و گام بعدی ساخت انیمیشن است. او می گوید که 100 تا کاراکتر طراحی کرده است با داستان های مختلف؛ از کشمش سیاه تا کشمش کرمانشاهی تا طبیب نخودی و …؛ که هرکدام به نحوی مشکل گشا و مفید هستند.

      پدربزرگم را بدهید

خلاصه که تدارک پیوست فرهنگی را کرده و باید منتظر ورود عروسکهایش به بازار باشیم. او شخصیت وازیتون ها، به عنوان نمادی از مردم فلسطین در برابر موش های خرابکار را هم طراحی کرده است. تریتا شخصیت دیگر اوست که در مراحل ابتدایی رشد قرار دارد.  از خاطرات جالبش این است که بعد از یکی از اجراها، کودکی با اصرار گفته که پدربزرگم را بدهید! می‌گوید که دیدن این ارتباط عمیق بچه ها با عروسک ها برایش خیلی جذاب است. شرکت پالان دوز حالا 5 هزار تا از عروسک هایش فروخته و یکی از کتابهایش را هم در مناسبت ها منتشر کرده است. این شرکت به عنوان واحد فناور در مشهد مرحله رشد خود را طی کرده و عروسک هایش را وارد بازار می کند؛ باید منتظر عروسک های جذاب او بود.

 

 

 ============================================================================

 

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت علی (ع)  می فرمایند : بهترین تفریح کار است.

****

کار آفرینی: کار آفرینی از دو کلمه کار و آفرینی یا آفریدن تشکیل شده که کار معنی و مفهوم مشخص و معینی دارد. و آن وظیفه ایست که به عهده کسی قرار داده می شود وآن شخص بعد از انجام آن خود گرفته امورات زندگیش را می گذراند.

کار از نیاز انسان سرچشمه می گیردانسان بعد از احساس نیاز به چیزی که مورد نیاز داشت با فکر و تعقل دست به کارهایی زد که نیازش را بر طرف کند مثلاً به کشت سبزی و غلات پرداخت از حیوانی چون گوسفند و گاو نگهداری کرد تا مایحتاج خود و خانواده اش را تامین کند.

به طور خلاصه بعد از زیاد شدن جمعیت جهان کار رفته رفته به صورت تخصصی در آمد.

و آفرینش یا آفریدن که مفهومش خلق کردن یا پدید آوردن است.

پس مفهوم کار آفرینی یعنی خلق کردن کار که چند یا چندین نفر به آن  بپردازند حال این کار آفرینی می تواند نوعی کار جدید و نو باشد که تاکنون به فکر کسی نرسیده هم مثل و مانندش در منطقه ای یاکشور ی یا در کل جهان وجود نداشته باشد که این نوع کار آفرینی بهترین نوع کار آفرینی است.

نوع دیگر کار آفرینی ، کار آفرینی است که مثل و مانند آن در جامعه هست.

منتها به تشخیص فرد کار آفرین که بازار امروز نیاز به چنین کالایی دارد دست به تولید قطعاتی می زند که این را هم کار آفرینی نامیده اندکه هر دو نوع کار آفرینی از جهت جلوگیری نیاز های فرد یا شخص یا اعضای این دهکده جهانی اقدام می کند و این نیاز امروز دهکده جهانی که در هر لحظه رو ه ترقی و پیشرفت است با جامعه امروزی ما هر کس دست به چنین کاری بزند و خود را وقف این سری مسائل کند هم خیر دنیا و هم خیر آخرت نسیبش خواهد شد.

چون از به هدر رفتن این همه نیروی انسانی جوان و تحصیل کرده

جلو گیری خواهد کرد .

اکنون کار آفرینی در جامعه ما و در کشور ما جایگاه مناسبی پیدا کرده امید است مسئولین محترم با پیگیری این گونه مسائل گامی بلند دیگری به سوی موفقیت روز افزون این قوم متمدن ایرانی بردارند.

انشاء الله

 

دانلود رایگان فایل word اسباب بازی – تحقیق

 

معرفی محصول:

معنی کلمه اسباب بازی و اسباب بازی از دو کلمه معروف و مشخص اسباب و کلمه بازی تشکیل شده است. که اسباب از کلمه سبب و نشات ریشه می گیرد. و کلمه بازی هم به انواع سرگرمی که فرد را مشغول به امری یا کاری می کند که در حین انجام آن باعث یادگیری بعضی مهارتهای فردی و اجتماعی می شود . که می توان با انجام دادن بازیهای مفید این مهارتها را ارتقاء بخشید.

پس می توان اسباب بازی را چیزی که سبب بازی افرار مخصوصاَ بچه ها می شود نامید.

اسباب بازی شیئی است که اغلب مخصوصاَ کودکان و نوجوانان که در حال رشد  فکری و جسمی هستندساخته شده که با رنگ و طراحی جذابیت آن را بیشتر می کند.

نمی توان این نتیجه را گرفت که چون اسباب بازی در دسترس و مورد استفاده افراد کم سن و سال و مخصوصاًبچه ها بی اهمیت ، کم اهمیت نامید.

به نظر ما باید این فکر را در اذهان پدر و مادران این مرز و بوم روشن کرد که اسباب بازی فقط جنبه مشغول کردن بچه ها نیست.

بلکه باید گفت که همین اسباب بازی است که اذهان کودکان شما را بارور می کند. و همین اسباب بازی است که آینده کودکان و فرزندان شما را تنظیم و تضمین خواهد کردو باعث پیشرفت روز افزون آن خواهد بود .

نکته قابل توجه که باید به آن توجه داشت این است که این کودکان و نوجوانان امروز جوانان فردا و آینده سازان مملکت خواهند بود.انشاءالله.

پس نمی توان این مسئله را دست کم گرفت و با طراحی هر چه بهتر اسباب بازیهای فکری و سامان دادن این بخش کوچک از صنعت و در واقع این بخش بزرگ صنعت آینده افکار کودکان را وادار کرد که با فکر کردن و نبوغ و خلاقیت آشنا کرد و بتواند از خود طراحی و ابداع کند و همیشه از این نوع اسباب بازی حمایت کرد و از این نوع اسباب بازیها برای کودکان خرید.

 

 **********************************************

 خلاصه گزارش:

کارگاه ساخت بازیهای فکری و سر گرمی مخصوص نوجوانان:

  • اولین بخش ، بخش طراحی است که این بخش توسط سه نفر مهندس طراح و خلاق و با سلیقه اداره شده و جدیترین اسباب بازیهای فکری مورد استفاده قرار می گیرد.
  • بخش بعد ، بخش مدل سازی است که طرح تکمیلی را ارائه کرده و به صورت عملی با ابعاد و اندازه های واقعی ساخته شده تا طراح از نزدیک جسم را لمس کرده و اشکالات احتمالی آن را بر طرف کند و برای تولید قطعات مورد نظر قالبهای متفاوت را نقشه کرده و سپس به او تحویل دهد .
  • بخش سوم ، بخش قالب سازی است ساخت قالبهای مورد نیاز و تجهیزات مورد نیاز را به عهده دارد.
  • بخش بعد، بخش کارگاه تزریق پلاستیک است که توسط 3 دستگاه تزریق انجام می شود، قطعات مورد نیاز اسباب بازی را در تیراژ بالا تولید خواهد کرد.
  • بخش بعد، بخش مونتاژ و بسته بندی است که توسط چند نفر خانم انجام خواهد شد.
  • بخش بعد، بخش انبار است که اسباب بازیهای تولید شده را انبار و ذخیره می کند.
  • بخش بعد، بخش فروش است که توسط چندین بازار یاب و مسئول فروش اداره می شود.

کالاهای رغیب این محصول:

کللاهای رغیب می تواند محصولاتی چون عروسک و ماکتهای هواپیما و غیره می باشد که همان طور که قبلاَ توضیح داده شد بهتر است از بازیهای فکری استفاده شود.

اتاق طراحی:

اتاق طراحی یا همان مغز شرکت که با طرز تفکر درست و صحیح که دربخش معرفی محصول ذکر شد در جهت ارتقاء سطح فکر کردن  مشغول خواهد شد.

سه دستگاه کامپیوتر پیشرفتهPetuame4

اسباب بازی 2

word – pdf

حداقل هزینه بروز رسانی این طرح

یک میلیون و 800 هزار تومان

اگر طرح اختصاصی بخواهید

هزینه توسط

کارشناس طرح های توجیهی

اعلام میگردد

دریافت طرح توجیهی

 

❤️❤️❤️

 

 

2021-04-13T13:51:46+04:30
0 پاسخ

لطفا انتقاد ََ دیدگاه یا درخواست طرح توجیهی خود را ثبت کنید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *