طرح توجیهی امکان سنجی آبکاری 95000 متر مربع قطعات پلاستیکی

دانلود رایگان خلاصه مطالب طرح توجیهی

نوع فایل: pdf

تعداد صفحات :56

ظرفیت :95000 متر مربع

اشتغالزایی : 24

دانلود رایگان خلاصه مطالب طرح توجیهی

 

دانلود رایگان

 

زمان بروز رسانی حداقل 24 ساعت

دریافت طرح توجیهی   

دریافت طرح و سپس پرداخت وجه

.

بسته طلایی

.

❤️ ❤️❤️

.

سفارش طرح

2021-04-19T03:42:20+04:30

 

ابکاری پلاستیک به چند روش ابکاری وکیوم خلا .اینه کاری و الکتروپلیتینگ انجام میشود که مهمترین و پر کاربرد ترین انها نوع الکتروپلیت می باشد

در ابتدا به این نکته توجه داشته باشید که نوع الکتروپلیتینگ پوشش نیکل و کروم و یا هادی سازی قطعات پلاستیکی فرایند حساس و تقریبا پیچیده ای می باشد .برای اجرای پوشش بر روی پلاستیک باید تجربه و دقت کافی در این نوع پوشش داشته باشید .در قسمتهای از این نوع پوشش از فلزات بسیار گران بها مانند پلادیوم(هر گرم حدود 27-30 دلار) استفاده می شود که بسیار حساس می باشد .

 

مراحل به ترتیب

1-چربی گیری و تمیز کردن قطعات پلاستیکی(محلول خطرناک)

2- اسید شویی

3-اچ کاری (زبر سازی شیمیایی)(محلول خطرناک)

4-پاک کردن اسید کرومیک از مرحله اچینگ

5-خنثی کردن

6-فعال سازی (هادی کاری بسیار مرحله مهم و حساسی است )

7-شتاب دهی بعد از هادی کاری (رسانا سازی)

8-ابکاری شیمیایی

در ادامه هم مراحل ابکاری هم مراحل مانند ابکاری مس نیکل کرم است

توضیحات مختصری در مورد مراحل :

1- چربیگیری به چند جهت انجام می شود . این فرضیه را که چون ای بی اس یا پلمیر است پس داری الودگی نیستند چون روغن و گریس و مواد روان کنند مخصوص فلزات نیست بلکه در سطح پلاستیک هم وجود دارد . در هنگام تزریق دستگاه تزریق پلاستیک ممکن است از مواد شیمیایی و یا روان کنند استفاده شده باشد که در سطح قطعه باقی خواهد ماند .و یا در حین حمل و نقل ممکن است الوده شوند .وجود الکتریسته ساکن در سطح پلاستیک !! که در مراحل هادی کاری ممکن است اشکال ایجاد کند که با قسمت چربگیری تقریبا از بین می رود .همچنین چربیگیری باعث افزایش عمر زبر سازی و مراحل بعد می شود .چربیگیری باید دمای حدود۵۰ داشته باشد

2- مراحله اسید شوی جهت حذف زنگ زدگی نیست مانند فلزات ! به جهت خنثی سازی خاصیت قلیای مواد چربیگر می باشد .اسید شویی معمولا از اسید کرومیک و اسید سولفوریک تشکیل میشود . دما هم ترجیا بالا 40 درجه باشد زمان 3-5 نیاز است

3-مرحله اچینگ مرحله ای است که توسط یک محلول شیمیای سوراخهای میکروسکوپی در حد میکرون در سطح قطعه ایجاد می کند تا در مرحله هادی سازی یونهای پالادیوم و قلع در خود نگه دارد و یونهای فلزی به ان های بچسبد. متذکر میشم که وان ابکاری اچینگ از پلاستیک ساخته نمی شود. زیرا بعد از گدشت چند روز خود وان پلاستیکی و یا پی وی سی هم اچ می شود و به مرور از بین می رود و خورده های پی وی سی در محلول اج پراکنده خواهد شد .اگر اشتباه نکنم از وان چند لایه که لایه داخلی ان با سرب روکش شده باشد استفاده می شود .محلول وان اچینگ از اسید فسفریک و سولفوریک و اسید کرومیک تشکیل می شود که بسیار خورنده و خطر ناک می باشد

4-مرحله کروم گیری به جهت پاک کردن کروم حاصل از وان زبر سازی یا اچینگ می باشد کاربرد دارد.و از این محلول جهت جبران تبخیر محلول اچینگ مجدد به ان اضافه می شود .بعد از این مرحله مجدد با اب شستشو کنید تا اسید کرومیک وارد محلول خنثی سازی نشود .

5-مرحله خنثی سازی در جهت حدف و خنثی سازی اسید کرومیک ممکن است روی قطعه مانده باشد انجام می شود .این محول از اسید کلریدریک و اب تهیه می شود و دما حذود40 درجه مناسب است برای دو دقیقه .دقت کنید که این محلول در اثر گرفتن اسید کرو میک به رنگ سبز نزدیک می شود که باید با افزودن کلریدریک جبران میتوان کرد و از ضعف محلول جلوگیری نماید .اگر به سبز تیره تبدیل شد محلول را تعویض کنید .بعد از این مرحله قطعه با اب شسته شود .

6- مرحله حساس سازی یا هادی سازی بسیار مهم است و حیاتی در واقعه این مرحله پلاستیک رسانا الکتریسته می شود و مرحله ایجاد پوشش اولیه می باشد .این محلول بسیار حساس است و از کلرید قلع کلرید پلادیوم و اسید کلریدریک تشکیل می شود .و دما حدود 35-40 درجه می باشد . اگر از این محلول به طور موقت نمی خواهید استفاده کنید حتما بپوشانید و از تابش نور دور نگاه دارید .

به این نکته حیاتی توجه کنید که نباید جوهر و یا اسیدکلریدریک عادی در ترکیب این محلول استفاده شود .حتما جوهر مخصوص هادی کاری تهیه کنید که اشتباه نکنم به جوهر پلادیوم شناخته می شود یعنی مخصوص این محلول است و کاملا خالص می باشد.در این مرحله باید رنگ قطعه کمی کدر شود تغییر رنگ دهد یعنی واکنش انجام شده .بعد از این مرحله قطعه دو بار شستشو شود .

7- مرحله شتاب دهی جهت حدف هیدرواکسید قلع میباشد .با این کار نمکهای قلع حدف می شود و پلادیوم باقی می ماند و نقطه شروع رسانا شدن سطح می شود .این محلول از اسید سولفوریک رقیق تهیه می شود .دما 40 زمان 2 دقیقه و بعد با اب شستشو کنید .

8-مرحله ابکاری شیمیایی نیکل می باشد که مرحله حساس است و مرحله قبل از نیکل براق می باشد که بدون جریان برق می باشد و به نیکل الکترولس شناخته می شود .در این مرحله لایه نیکل به ضخامت نیم میکرون یا کمتر روی سطح تشکیل می شود که جهت ابکاری نیکل اصلی می باشد .البته به جای این مرحله می توانید از ابکاری مس اسیدی استفاده کنید که از نظر بنده بسیار در نتیجه نهایی تاثیر خواهد داشت .اکثرا از ابکاری مس اسیدی استفاده می شود که در بخش های بعدی در مورد ابکاری مس هم توضیحاتی خواهم داد .در نظر داشته باشید الودکی در محلول الکترولس بسیار تاثیر دارد و همیشه باید تصفیه شود توسط تصفیه های ضد اسید . ترکیبات محلول الکترولس از هیپوفسفیت سدیم .کلرید قلع .سیترات امونیوم و هیدرو اکسید سدیم تشکیل می شود .

پرهاش در حدود 10 می باشد .دما 40 می باشد .مدت 5 دقیقه .همیشه داخل این محلول را پاکیزه و تمیز نگه دارید هر قطعه ای در کف این محلول افتاد باید خارج کنید .(به هیچ عنوان دست در این محلول نکنید . حتما با دستکش مخصوص و یا بزار خاص این قطعات خارج کنید .) پرهاش محلول را هر روز کنترل کنید و ثابت نگه دارید . بعد از این مرحله قطعه شستشو می شود .سپس به محلول اسید سولفوریک بسیار رقیق 5 درصد وارد می شود . سپس به وان ابکاری مس اسیدی.و بعد مجدد دو مرحله شستشو و بعد هم به مرحله ابکاری نیکل براق می رسد .

نقل قول از http://ele-plating.com

======================

 

برای اخذ وام و تسهیلات نیاز به طرح توجیهی به روز و اختصاصی دارید.

طرح توجیهی ، شامل نمای کلی پروژه یا فعالیت اقتصادی و کسب و کاری است که قصد راه اندازی آن را دارند. پیش از شروع هر فعالیتی، در نظر گرفتن عوامل و شرایط موجود و بررسی آنها در موفقیت و پپش برد کسب و کار نقش اساسی ایفا می کند؛ چرا که هر فعالیتی که بدون تدبیر و برنامه ریزی آغاز شود ، محکوم به شکست خواهد بود. طرح توجیهی زوایای سرمایه گذاری از قبیل میزان سرمایه گذاری ، وضعیت بازار و وضعیت موجود یک طرح را برای سرمایه گذار روشن می کند تا سرمایه گذار بتواند تصمیم گیری راحت و درستی از مسیر انتخابیش داشته باشد

خلاصه کوتاه و یا امکان دانلود رایگان خلاصه طرح توجیهی وجود دارد تا قبل از خرید ،  از محتویات طرح اطلاع یابید

در صورتی که طرح مورد نظر شما فاقد خلاصه طرح جهت دانلود است.اطلاع دهید تا بلافاصله  برای شما ارسال گردد

به جهت برخی تغییر قیمتها خواهشمند است ایمیل یا شماره تماس را هنگام خرید مرقوم  فرمائید

تا در صورتی که قیمت پائین تر آمده باشد بتوانیم تفاوت قیمت را عودت دهیم . با تمام این اوصاف

.کلیه نمونه طرح های توجیهی دارای ضمانت بازگشت وجه در صورت عدم رضایت هستند

بدیهی است پس از برگشت پول مجاز به استفاده از فایل های دریافتی نخواهید بود .

———————————————————————————————–

شرایط تهیه طرح توجیهی اختصاصی و به روز بدین شرح است

مبلغ نوشتن هر طرح توجیهی 150 الی 250 تومان…….طرح های کارا 50 تومان ………

طرح تفصیلی و با جزئیات…….(دو میلیون تومان )

میتوانید از یکی از سه طریق  درخواست خود را ثبت نمائید .

1-درخواست به روزرسانی طرح توجیهی در سایت

2- تماس و ارائه اطلاعات اولیه از طریق سروش – تلگرام 

3- ارائه اطلاعات اولیه از طریق ایمیل 

اطلاعات اولیه مورد نیاز برای درخواست طرح اختصاصی

1-اندازه زمین و قیمت آن

2-اگر اجاره هست مبلغ رهن اولیه و اجاره ماهیانه و مدت اجاره؟

3-اندازه ساخت و ساز؟

4-بیان خدمات ارائه شده به مشتری

5-فاصله از آب و برق و گاز؟

6-لیست تجهیزات؟

——————————————

در صورت تراکنش های  ناموفق اینجا کلیک کنید

لطفاً هر گونه مشکل در خرید و نظر خود را در مورد این محصول درسایت درج نمائید

شماره تماس- 55544980 -021 تلفن همراه –  09126264253

www.tojihi.com

سابقه سایت از سال  1390

حداقل هزینه بروز رسانی این طرح

یک میلیون و 800 هزار تومان

اگر طرح اختصاصی بخواهید

هزینه توسط

کارشناس طرح های توجیهی

اعلام میگردد

دریافت طرح توجیهی

 

❤️❤️❤️

 

 

2021-04-13T13:51:46+04:30
0 پاسخ

لطفا انتقاد ََ دیدگاه یا درخواست طرح توجیهی خود را ثبت کنید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *