طرح توجیهی انواع بستنی – 50 صفحه word

نوع فایل :  word                                       تعداد صفحات :  50 

 

 

انواع بستنی

 

 

معرفی انواع و کاربردهای محصول:

زمان بروز رسانی حداقل 24 ساعت

دریافت طرح توجیهی   

دریافت طرح و سپس پرداخت وجه

.

بسته طلایی

.

❤️ ❤️❤️

.

سفارش طرح

2021-04-19T03:42:20+04:30

 

1ـ بستنی خامه‏ای

2-1-  حالت عمومی‏: منظور بستنی‏هائی است که حداقل حاوی  8 درصد ) بر حسب گرم نسبت به وزن محصول نهائی‏ ( چربی شیر بوده و ماده خشک آن حداقل  32 درصد ) بر حسب گرم نسبت به وزن محصول نهائی‏ ( باشد.

2-2- میوه‏ای‏: وقتی مقدار میوه خورد شده یا عصاره میوه به حداقل  15 درصد برسد ) در مورد لیمو ده درصد ( حداقل مقدار چربی باید  6 درصد و حداقل ماده خشک  30 درصد باشد.

2-3- تخم مرغی‏: درصورتی که به بستنی تخم مرغ اضافه شود بستنی باید با بند 2) ـ (1 مطابقت داشته و به علاوه باید حداقل دارای  7 درصد زرده تخم مرغ مایع یا معادل آن به شکل خشک باشد.

3- بستنی شیری

3-1- حالت عمومی‏: منظور بستنی‏هائی است که حداقل حاوی  3 درصد ) برحسب گرم نسبت به وزن محصول نهائی‏ ( چربی شیر بوده و ماده خشک آنها حداقل  28 درصد ) برحسب گرم نسبت به وزن محصول نهائی‏ ( باشد.

3-2- میوه‏ای‏: روی بسته‏بندی باید کلمه ) بستنی شیری‏ ( ذکر شود.

مثال‏: بستنی توت فرنگی ) بستنی شیری‏)

همانطور که قبلا بیان شد بستنی یک کالای مصرفی است ، و می توان به آن به عنوان یک تامین کننده

ویتامین های و یا یک مکمل غذایی نگاه نمود.

 

7-1- بررسی کالاهای جایگزین و تجزیه و تحلیل اثرات آن بر مصرف محصول:

با توجه به ایکه در تهیه بستنی ماده اولیه شیر می باشد ، در مواقعی که خط تولید بستنی فعال نمی باشد می توان سایر محصولات لبنی را تولید نمود.

طبق بررسی های میدانی انجام شده ، تولید کنندگان بستنی به مدت 8 الی 10 ماه محصول خود را تولید و انبار می کنند ( با توجه به این مسئله که در برخی از فصول تقاضای بستنی کاهش می یابد ) و در هنگامی که خطوط بستنی فعال نمی باشد به تولید سایر محصولات لبنی می پردازند و به طور کلی تولید کنندگان محصولات لبنی بستنی هم تولید می کنند.

 

 

انواع بستنی

 

 

8-1- اهمیت استراتژیکی کالا در دنیای امروز :

طبق برنامه ریزی دولت یکی از مهمترین اهداف برنامه چهارم توسعه کشور و همچنین چشم انداز بیست ساله کشور حرکت به سمت صادرات غیر نفتی است در حال حاضر عمده صادرات ایران مربوط به صادرات کالاهای نفتی می باشد لذا برای رشد و گسترش صادرات غیر نفتی، برنامه ریزی برای افزودن واحدهای جدید و همچنین استفاده بهینه از امکانات فعلی، ضروری به نظر می رسد . بستنی را نمی توان به عنوان کالایی استراتژیک در نظر گرفت اما می توان اینگونه عنوان نمود که اهمیت ان به عنوان کالای مصرفی بیان نمود.

 

9-1- کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول:

عموما کشور هایی که در زمینه تولید ماشین آلات بستنی دارای تکنولوِِِژی بالایی هستند ، در زمینه تولید بستنی هم فعال می باشند .

با توجه به توضیح بالا می توان از کشور های آلمان ، هلند ،دانمارک،ترکیه ، چین ، ایتالیا و….. نام برد.

10-1 شرایط صادرات :

با مراجعه به کتاب مقررات واردات و صادرات وزارت بازرگانی، نتیجه‌گیری شده است که محدودیت خاصی برای صادرات بستنی وجود ندارد و با تعرفه00/2105صادر می شود.

 

 

2- وضعیت عرضه و تقاضا:

1-2- بررسی وضعیت بهره برداری و روند تولید از آغاز برنامه سوم تاکنون و محل واحدها و تعداد آنها و سطوح تکنولوژی واحدهای موجود:

در جداول ذیل لیست کامل تولیدکنندگان داخلی بستنی همراه ظرفیت اسمی آنها و محل تولید به تفصیل بیان گردیده است. نگاهی به تعداد تولیدکنندگان و ظرفیت آنها و ضعیت عرضه این صنعت را در بحث تولید داخلی به خوبی نشان می­دهد.

با توجه به اینکه تعداد تولیدکنندگان بستنی بسیار زیاد می باشد لذابه ذکر گزارش تعدادواحدوظرفیت اسمی تولید محصول در استان/ شهرستان. بسنده می کنیم و در صورت لزوم ریز تولید کنندگان در ضمائم آ ورده می شود.

 

حداقل هزینه بروز رسانی این طرح

یک میلیون و 800 هزار تومان

اگر طرح اختصاصی بخواهید

هزینه توسط

کارشناس طرح های توجیهی

اعلام میگردد

دریافت طرح توجیهی

 

❤️❤️❤️

 

 

2021-04-13T13:51:46+04:30
0 پاسخ

لطفا انتقاد ََ دیدگاه یا درخواست طرح توجیهی خود را ثبت کنید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *