دانلود طرح توجیهی پودر گوجه فرنگی

طرح توجیهی 4000 تن پودر گوجه فرنگی | 155 صفحه

نوع فایل : pdf              تعداد صفحات : 155                 ظرفیت :4000 تن                       اشتغالزایی : 31

 

 

پودر گوجه فرنگی (Tomato powder ) میباشد . از نظرگیاه شناسی،گوجه فرنگی نوعی میوه محسوب میشود، ولی اکنون در اکثر تقسیم بندی ها به عنوان سبزی تلقی میگردد. منشأ آن از کشور مکزیک و آمریکای جنوبی و مرکزی میباشد . در آن زمان گوجه رنگی سیب طلایی نام داشت. در سال ۱۵۵۴ گزارشی در ایتالیا در مورد این میوه منتشر شد و سپس به سرعت در کشورهای دیگر یعنی انگلستان، اسپانیا، فرانسه و حتی اروپای مرکزی، این محصول مورد استفاده قرار گرفت .پودر گوجه فرنگی (Tomato powder ) میباشد . از نظرگیاه شناسی،گوجه فرنگی نوعی میوه محسوب میشود، ولی اکنون در اکثر تقسیم بندی ها به عنوان سبزی تلقی میگردد. منشأ آن از کشور مکزیک و آمریکای جنوبی و مرکزی میباشد . در آن زمان گوجه رنگی سیب طلایی نام داشت. در سال ۱۵۵۴ گزارشی در ایتالیا در مورد این میوه منتشر شد و سپس به سرعت در کشورهای دیگر یعنی انگلستان، اسپانیا، فرانسه و حتی اروپای مرکزی، این محصول مورد استفاده قرار گرفت .
تا پایان قرن شانزدهم از گوچه فرنگی به عنوان یک گیاه زینتی استفاده میشد، حتی در برخی از کشورها تا اوائل قرن بیستم آن را سمی میپنداشتند. در همان زمان واریته های قرمز آن کاشته شد ولی هنوز هم واریته های زرد آن موجود است. آمریکاییها در حدود سال ۱۷۵۰ از آن به عنوان غذا استفاده میکردند . گوجه فرنگی، میوهای غنی از ویتامین A و C میباشد، ۳۰ گرم از گوجه فرنگی حاوی ۸۵۰ واحد ویتامین A و ۷ میلی گرم ویتامین C است. هنگام فرآوری آن چه به صورت کنسرو یا یخزده و تبدیل آن به آب یا رب گوجه فرنگی باید این مولفه در نظر گرفته شود .

دانلود طرح توجیهی پودر گوجه فرنگی
پودر گوجه فرنگی از انواع گوجه فرنگی تازه تهیه می گردد گوجه فرنگی به علت داشتن رطوبت بسیار زیاد در حدود ۷۰ تا ۸۰% می باشد قابل نگهداری به صورت خیس نبوده و در مدت کمتر از ۷۲ ساعت دچار کپک زدگی و فساد میشود و در نتیجه به هیچ عنوان امکان خشک کردن آن به صورت سنتی وجود ندارد و مصرف کنندگانی که به صورت آفتاب خشک به مصرف آن اقدام نمودند در دراز مدت بیمار شده و دلیل آن وجود قارچهای سمی به علت خشک کردن غیر اصولی این مواد بوده است .گوجه فرنگی باید ار طریق سیستم های مجهز و بصورت بهداشتی و بلافاصله پس از حمل خشک شود و دادن حرارت به این محصول قابلیت جذب مواد و عناصر موجود در آن را افزایش می دهد و این امکان را فراهم می سازد که بتوان آن را تا یک سال در انبار نگهداری کرد.
پودر گوجه فرنگی می تواند به عنوان یک منبع خوب پروتئین علاوه برغذای انسان مورد مصرف در خوراک دام و طیور قرار گیرد .تجزیه شیمیایی این محصول نشان داده است که پروتئین خام آن حدود ۲۰ درصد و لیزین موجود در گ.جه فرنگی ۱۳درصد بیشتر از سویا می باشد همچنین ویتامین C فراوان دارد و این منبع غذایی دارای ویتامین B و A قابل توجهی می باشد و مقدار گزانتوفیل موجود در آن ۲۰۰ تا ۳۴۰ میلی گرم در گرم است.
پماک و لیکوپن مواد آنتی اکسیدانی و ضد سرطان هستند که در پودر گوجه فرنگی به فراوانی یافت میشود و باعث بالا رفتن کیفیت محصوالت تولیدی از آن می شود . مصزف این محصول از بروز اختلالات گوارشی جلوگیری می نماید.آزمایشات نشان میدهد که مصرف گوجه فرنگی موجب کاهش ابتلا به بیماری اسهال و سایرمشکلات گوارشی می شود. پودر گوجه فرنگی دارای ۱۰ تا ۱۲ درصد روغن میباشد که حداقل ۹۰ درصد آن قابل جذب است. از اینرو انرژی موجود در پودر گوجه فرنگی در حدود ۳۰۰۰ کالری میباشد .

پروتئین خام آن حدود ۲۰ درصد، پروتئین قابل هضم این پودر حدود ۱۵درصد و الیاف آن بین ۲۵تا ۳۰ درصد میباشد . وجود PH اسیدی آن کمک قابل توجهی به هضم غذا می نماید و موجب جذب بهتر مواد غذایی بویژه کلسیم و فسفر میگردد.
بنابر محاسن گفته شده این ماده غذایی یکی از مفیدترین موادی است که تولید آن موجب افزایش کیفیت محصولات غذایی مورد استفاده مردم و در نتیجه افزایش سلامت جامعه میگردد.
موارد مصرف و کاربرد پودر گوجه فرنگیدر چهل سال گذشته توسعه و پیشرفتهای در کاشت گوجه فرنگی و تولید رقم های جدید که برای گسترش سریع صنعت تبدیل گوجه فرنگی مناسب است صورت گرفته است که بازده زیاد و مقاومت بیشتر از عوامل اساسی توسعه این سبزی است. تحولات فوق باعث شده که تدارک گوجه فرنگی با هزینه کمتری در مقایسه با انواع قبلی به دست آید و در نتیجه جریان تولید محصول از مزارع به کارخانجات مداومت بیشتری داشته باشد .
در سالهای اخیر تقاضای جهانی برای مصرف گوجه فرنگی رو به افزایش بوده است و از کل مقدار تولید شده حدود ۶۰ درصد در صنایع تبدیلی مصرف شده است .
در بین فرآورده های گوجه فرنگی، رب گوجه فرنگی رواج کاربردش بیشتر بوده است.اما اخیراً پودر گوجه فرنگی به عنوان محصول اصلی ،عمدتاً در فرآورده های غذایی فرموله شده از قبیل سوپهای خشک، غذاهای آماده، انواع سسها و غیره مصرف میشود .
این محصول کاملاً بهداشتی و عاری از هر گونه میکروب و باکتری تهیه میشوند و همچنین استفاده آنها در خطوط تولید بسیار آسان میباشد . استفاده از این محصول موجب عدم نیاز به خرید روزانه گوجه فرنگی و نیز رفع معضل ضایعات آن در کارخانجات صنایع غذایی میشود. در نتیجه باعث کاهش هزینه شده و صرفه اقتصادی بسیار مطلوبی دارد .

این محصول به علت ارزش غذایی بالا و غنی سازی محصولات غذایی،از لحاظ وجود ویتامین C که موجب مقاوم سازی بدن میشود ، در صنایع غذایی کاربرد فراوان دارند و موارد فوق دلایل اهمیت استفاده از پودر گوجه فرنگی را نشان میدهد . از آنجا که مصرف این محصول سهل و بهداشتی بوده و در بسیاری از غذاهای آماده قابل استفاده میباشد تولید آن حائز اهمیت بسیاراست.
بررسی کالاهای جایگزین پودر گوجه فرنگیبه عنوان کالای جایگزین برای پودر گوجه فرنگی میتوان از رب گوجه فرنگی نام برد که معمولاً در تولید رب حدود یک سوم از آب گوجه فرنگی تبخیر میشود. در حالیکه در پودر گوجه فرنگی تا ۳ درصد رطوبت آن کاهش پیدا می کند.
بنابراین پودر گوجه فرنگی با وزن و حجم کمتر، بسته بندی ارزان، ماندگاری و عمر مفید زیاد شرایط مناسبی را برای عرضه این محصول فراهم میکند و واضح است که با تولید پودر میتوان صرفه جویی زیادی در هزینه بستهبندی که مشکل عمده و یک سوم هزینه کالای تولید شده را تشکیل میدهد، ایجاد کرد .
کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده پودر گوجه فرنگیکشورهای عمده تولیدکننده پودر گوجه فرنگی
ردیف نام کشور نوع تولیدات مقدار تولید۱ امریکا انواع فرآوردههای گوجه فرنگی ۸۰ % از محصول تازه کشور۲ کانادا انواع فرآوردههای گوجه فرنگی ۸۰ % از محصول تازه کشور۳ پرتغال انواع فرآوردههای گوجه فرنگی ۸۰ % از محصول تازه کشور۴ تانزانیا انواع فرآوردههای گوجه فرنگی ۸۰ % از محصول تازه کشور۵ فرانسه انواع فرآوردههای گوجه فرنگی ۸۰ % از محصول تازه کشور۶ ایتالیا انواع فرآوردههای گوجه فرنگی ۸۰ % از محصول تازه کشورکشورهای عمده مصرف کننده پودر گوجه فرنگی
ردیف نام کشور عنوان محصول۱ انگلستان رب و پودر گوجه فرنگی۲ آلمان رب و پودر گوجه فرنگی۳ امریکا رب و پودر گوجه فرنگی۴ کانادا رب و پودر گوجه فرنگیبررسی اجمالی تکنولوژی و روشهای تولید پودر گوجه فرنگیفرآیند تولید پودر گوجه فرنگی به طور کلی به شرح زیر میباشد:
دریافت گوجه فرنگی از مزارعشستشوسورتینگ و لکه گیریخرد کردن و پالپ کردن گوجه فرنگیحرارت دادن اولیهصاف کردن و فیلتراسیونتغلیظ پالپ گوجه فرنگیپاستوریزاسیونخشک کردنبسته بندیکه در ادامه هر مرحله، به اجمال بررسی می شود:

زمان بروز رسانی حداقل 24 ساعت

دریافت طرح توجیهی   

دریافت طرح و سپس پرداخت وجه

.

بسته طلایی

.

❤️ ❤️❤️

.

سفارش طرح

2021-04-19T03:42:20+04:30

گوجه -پودر
دریافت گوجه فرنگی از مزارع :گوجه فرنگی در جعبه های ویژهای که بین ۱۰ تا ۲۵ کیلوگرم گنجایش دارد، حملونقل میگردد. به دلیل اینکه هزینهء حمل ونقل با جعبه های کوچک زیاد است سعی در استفاده از جعبه های پالتی شده است که گنجایش بیشتری دارند. جهت جلوگیری از آلودگی و حفظ بهداشت کارخانه یکی از نکات بسیار مهم تمیز بودن جعبه ها است که از رشد کپک جلوگیری میکند.نکته مهم دیگری که باید به آن توجه شود ، فاصله مزرعه تا کارخانه است ، هر چه این فاصله کوتاهتر باشد ، آلودگی و کپک کاهش می یابد و در نهایت محصولی بهتر از نظر طعم ، رنگ و مواد مغذی عرضه می گردد . جعبه ها پس از توزین در سکوی بارگیری قرار می گیرد و کالای توزین شده و با کنترل تعداد جعبه یا سبد تحویل گرفته می شود.
شستشو :قبل از اینکه گوجه فرنگی سورت شود باید کاملاً تمیز گردد. در محل سکوی بارگیری یک حوضچه سیمانی قرار دارد که کف آن از صفحات مشبک پوشانده شده و هوا توسط یک پنکه به داخل آن وزیده می شود . حوضچه پر از آب است گوجه ها از سبد در آب حوضچه تخلیه میشود . البته کف حوضچه دارای شیب مناسب میباشد بطوریکه با باز کردن دریچه خروج گوجه ها به راحتی همراه آب در کانال مربوطه جاری شده و ضمن شستشوی اولیه به سمت خط تولید هدایت میشوند و در ابتدای خط تولید وارد مخزن اولیه شستشو میشوند.این مخزن که ظرفیت آن حدود یک پنجم ظرفیت میز سورتینگ خط تولید بعد از آن بوده و مجهز به لوله های هوا میباشد. هوای دمیده شده از این لوله ها سبب به غلیان در آمدن گوجه ها و در نتیجه شستشوی بهتر گوجه ها می شود.
سورتینگ و لکه گیری :عملیات سورتینگ روی نوار نقاله صورت میگیرد ، جنس لوله های غلتکی از آلومینیوم است . گوجه ها برای شستشوی نهایی از زیر دوش های آب رد شده و روی میز سورتینگ قرار میگیرد گوجه فرنگی ها در حین عبور از روی نوار سورتینگ توسط کارگرانی که در دو طرف میز قرار دارند مورد بازرسی قرار میگیرند و گوجه های نامناسب و کال و لهیده و یا چیزهای دیگری مثل چوپ و غیره که احتمالاً همراه گوجه ها باشند از گوجه ها جدا میگردد .خرد کردن و پالپ کردن گوجه فرنگی :گوجه فرنگی ها پس از عبور از زیر دوش آب که شستشوی نهایی را انجام میدهد وارد خردکن میشود و در آن که از یکسری تیغه های ثابت و یکسری تیغه های متحرک تشکیل شده است سبب خرد شدن گوجه ها میشود . گوجه های خرد شده وارد مخزنی در زیر خردکن موسوم به بالانس تانک میشود .حرارت دادن اولیه :در تمام پیشگرمکن ها از بخار به عنوان محیط حرارتی استفاده میشود . گوجه های خرد شده توسط منو پمپ وارد پریهیتر میشوند . پریهیتر یک دستگاه افقی استوانهای است که درون آن لوله های استیل با قطر کمتر قرار دارد و اطراف لوله ها بخار میباشد بطوریکه گوجه های خرد شده با عبور از داخل این لوله ها به حرارت حدود ۹۰-۸۵ درجه سانتیگراد میرسند .حرارت داده شده در پری هیتر اولاً سبب میشود تا راندمان آبدهی در مرحله فیلتراسیون افزایش یابد ثانیاً آنزیم پکتیناز از بین برود و در نتیجه محصول تولیدی از کیفیت بهتری برخوردار باشد ثالثاً بار میکروبی کاهش یافته و به راندمان سالم سازی در مراحل بعدی کمک میکند و بعلت متلاشی و نرم شدن بافت گوجه ها ضمن آسانتر کردن عمل آبگیری استهلاک صافی ها را نیز کاهش میدهد .
صاف کردن و فیلتراسیون :آب و گوشت گوجه فرنگی خردشده که گرم شده است به داخل ۲ یا ۳ دستگاه سیکلون یا صافی پمپ میشود تا پوست و بذر آن جدا گردد . معمولاً به اولین دستگاه صافی ،پالپر گفته میشود . شکل دستگاه بصورت استوانه ای است . در داخل آن یک صافی نسبتاً درشت وجود دارد، آب گوجه فرنگی توسط خردکنندهای دوار، با فشار، از داخل توری عبور میکند، قسمت خردکننده فشار آن قابل تنظیم است. قطر سوراخ های توری حدود ۱ میلیمتر میباشد، پوست و بذر از داخل توری به درون یک کانال هدایت می شود.دومین و سومین دستگاه، کار دستگاه اول را کامل کرده و ذرات رنگین تیره تر را جدا کرده و رشته های سلولزی موجود در گوشت را خرد میکند و نتیجه آن تولید گوشتی با بافت نرم و یکنواخت میباشد. دو دستگاه آخر را که صافیهای نرمکننده مینامند، دارای منافذ ۰٫۷ میلیمتر (دستگاه دوم) و ۰٫۴ میلیمتر (دستگاه سوم) هستند. تنظیم صافی بر این اساس است که بخش خردکننده صافی طوری تنظیم شود که تفالهء خارج شده کاملاً خشک شود .
تغلیظ پالپ گوجه فرنگی :بعد از صاف کردن آب گوجه فرنگی به داخل دستگاههای تغلیظ هدایت میشود . در این مرحله با تبخیر آب ، بر مقدار مواد جامد آن افزوده میشود تا اینکه به غلظت مورد نظر برسد. آب گوجه فرنگی میتواند در یک یا دو یا چند مرحله تغلیظ شود تا به محصول نهایی تبدیل گردد اینکار در کارخانجات بزرگ معمولاً در دو مرحله به صورت بچ و یا در یک سیستم مداوم و بصورت سیرکولاسیون انجام میشود اما در کارگاههای کوچک میتوان از دیگ های تحت خلاء یک مرحله ای و یا از دو دیگ مشابه هم و در طی دو مرحله استفاده نمود .در هر حال آب گوجه فرنگی در دیگ تغلیظ تحت خلاء و بصورت غیرمستقیم تماس با بخار حرارت میبیند و آب خود را از دست میدهد و به غلظت مورد نظر میرسد . تغلیظ آب گوجه فرنگی تحت خلاء سبب حفظ کیفیت رنگ و ویتامینها از یک طرف و افزایش سرعت عمل و صرفه جویی در انرژی از طرف دیگر میگردد. چون در خلاء ، تبخیر آب در دمای پایینتر صورت میگیرد ، در نتیجه محصول تولید شده رنگ و کیفیت بهتری خواهد داشت .
پاستوریزاسیون :دمای گوجه فرنگی تغلیظ شده باید به حدود ۹۰ درجه سانتیگراد رسانده شود تا میکروبهای فاسدکننده منهدم شود. گوجه از مخزن ذخیره با عبور از دستگاهی مشابهه پریهیتر پاستوریزه شده و در درجه حرارت حدود ۹۰-۸۵ درجه سانتیگراد حرارت میبیند .خشک کردن :بعد از پاستوریزاسیون محصول توسط پمپ با فشار زیاد به خشککن وارد میشود . معمولاً شیوهء برگزیده برای خشک کردن یک محصول بستگی به ماده غذایی ، میزان کیفیت دلخواه و هزینه های تمام شده دارد . با توجه به ماهیت گوجه فرنگی و حساسیت آن به حرارت مناسبترین خشک کن که برای این محصول استفاده میشود خشک کن پاششی Spray Dryer میباشد .این دستگاه های خشک کننده از نظر گروه ، جزو خشک کننده هایی است که با جابجایی هوا کار میکند. ملحقات این سیستم از یک ذره کننده (Collector)،بادبزن (Fan) تشکیل می .شود هر چه اندازه ذرات خارج شده از داخل نازل خشک کن یکنواختتر باشد سرعت خشک شدن محصول بیشتر میشود. عدم یکنواختی ذرات به تولید پودر نامرغوب منجر می شود.عصاره تغلیظ شده در خشک کن با هوای گرم تبدیل به پودر میشود ، وقتی پودر از خشک کن خارج میشود رطوبت آن به ۳ درصد میرسد.
بسته بندی :معمولاً پودر گوجه فرنگی را در کیسه های چند لایه یا کیسه های مضاعف بسته بندی کرده و سپس در یک ظرف قرار میدهند . معمولاً برای جذب رطوبت ظرف از مواد دسیکانت استفاده میکنند و همچنین از گازهای خنثی مثل ازت استفاده می شود.پودر گوجه فرنگی را میتوان در بسته های ۲۵-۲۰ کیلوگرمی و یا بسته های ۱۰۰ الی ۵۰۰ گرمی بسته بندی نمود وسپس محصول بسته بندی شده وارد انبار محصول و جهت فروش آماده میگردد .دیاگرام فرآیند تولید پودر گوجه فرنگیفرآیند تولید پودر گوجه فرنگی

====================================

برای اخذ وام و تسهیلات نیاز به طرح توجیهی به روز و اختصاصی دارید.

طرح توجیهی ، شامل نمای کلی پروژه یا فعالیت اقتصادی و کسب و کاری است که قصد راه اندازی آن را دارند. پیش از شروع هر فعالیتی، در نظر گرفتن عوامل و شرایط موجود و بررسی آنها در موفقیت و پپش برد کسب و کار نقش اساسی ایفا می کند؛ چرا که هر فعالیتی که بدون تدبیر و برنامه ریزی آغاز شود ، محکوم به شکست خواهد بود. طرح توجیهی زوایای سرمایه گذاری از قبیل میزان سرمایه گذاری ، وضعیت بازار و وضعیت موجود یک طرح را برای سرمایه گذار روشن می کند تا سرمایه گذار بتواند تصمیم گیری راحت و درستی از مسیر انتخابیش داشته باشد

خلاصه کوتاه و یا امکان دانلود رایگان خلاصه طرح توجیهی وجود دارد تا قبل از خرید ،  از محتویات طرح اطلاع یابید

در صورتی که طرح مورد نظر شما فاقد خلاصه طرح جهت دانلود است.اطلاع دهید تا بلافاصله  برای شما ارسال گردد

به جهت برخی تغییر قیمتها خواهشمند است ایمیل یا شماره تماس را هنگام خرید مرقوم  فرمائید

تا در صورتی که قیمت پائین تر آمده باشد بتوانیم تفاوت قیمت را عودت دهیم . با تمام این اوصاف

.کلیه نمونه طرح های توجیهی دارای ضمانت بازگشت وجه در صورت عدم رضایت هستند

بدیهی است پس از برگشت پول مجاز به استفاده از فایل های دریافتی نخواهید بود .

———————————————————————————————–

 

1-درخواست به روزرسانی طرح توجیهی در سایت

2- تماس و ارائه اطلاعات اولیه از طریق سروش – تلگرام 

3- ارائه اطلاعات اولیه از طریق ایمیل 

اطلاعات اولیه مورد نیاز برای درخواست طرح اختصاصی

1-اندازه زمین و قیمت آن

2-اگر اجاره هست مبلغ رهن اولیه و اجاره ماهیانه و مدت اجاره؟

3-اندازه ساخت و ساز؟

 

——————————————

در صورت تراکنش های  ناموفق اینجا کلیک کنید

لطفاً هر گونه مشکل در خرید و نظر خود را در مورد این محصول درسایت درج نمائید

شماره تماس- 55544980 -021 تلفن همراه –  09126264253

www.tojihi.com

سابقه سایت از سال  1390

به علت هجم زیاد از طریق لینک کانال تلگرام دریافت خواهید کرد

حداقل هزینه بروز رسانی این طرح

یک میلیون و 800 هزار تومان

اگر طرح اختصاصی بخواهید

هزینه توسط

کارشناس طرح های توجیهی

اعلام میگردد

دریافت طرح توجیهی

 

❤️❤️❤️

 

 

2021-04-13T13:51:46+04:30
0 پاسخ

لطفا انتقاد ََ دیدگاه یا درخواست طرح توجیهی خود را ثبت کنید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *